نکاتی مهم برای افزایش قد | 10 توصیه تاثییر گزار برای بلند شدن قد


نکاتی مهم برای افزایش قد  | 10 توصیه تاثییر گزار برای بلند شدن قد
8,400 بازدید

افرادی که قد متوسط یا کوتاهی دارند معمولا آرزو می‌کنند که کاش کمی بلندتر بودند. بلند قد بودن می‌تواند بر روی احساسی که فرد از خودش دارد تاثیر بگذارد.افرادی که قد نسبتا کوتاهی دارد ممکن است اعتماد به نفس کافی نداشته باشند.

قد یک فرد توسط ژنتیک مشخص می‌شود اما نمی‌توان گفت که این تنها عامل برای کوتاهی یا بلندی قد است. هورمونی در بدن به نام هورمون رشد انسانی (HGH)وجود دارد که رشد قد انسان را تنظیم می‌کند. این هورمون توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود و برای رشد استخوان‌ها و غضروف بسیار ضروری است.

فکتورهای مختلف و متعددی نقش کلیدی در تعیین قد بازی می‌کنند. مواردی همچون سیگار کشیدن در طول دوره بارداری، مراقبت‌های پس از زایمان ضعیف، وزن کم در هنگام تولد و شرایط سلامتی ضعیف در طول دوران طفلیت تغذیه و... می‌تواند بر روی بلندی یا کوتاهی فرد تاثیر داشته باشد.

اغلب مردم فکر می‌کنند که بعد از ورود به دوره بزرگسالی رشدشان متوقف می‌شود اما یک فرد می‌تواند حتی بعد از سن رشد نیز چند سانت بلندتر شود. اینکار از طریق داشتن یک سبک زندگی سالم حاصل می‌شود.

در ادامه ۱۰ مورد از روش‌های افزایش قد را با هم مرور می‌کنیم پس با رشدینو همراه باشید.

 

1 خواب کافی و مناسب داشته باشید:

زمانی که استراحت می‌کنید، بدن رشد می‌کند و بافت‌های تازه تولید خواهد کرد. در حقیقت، هورمون رشد انسانی، مسئول افزایش قد در بدن است که به طور طبیعی به هنگام خواب عمیق تولید می‌شود. در طول خواب، مغز استراحت می‌کند و هورمون‌های رشد بیشتری ترشح خواهد کرد. در طول سن رشد، یک فرد باید حداقل ۸ الی ۱۱ ساعت خواب کافی و مناسب داشته باشد.

 

2 خودداری از مصرف مواد الکلی و استعمال سیگار:

مواد الکلی و سیگار بر عملکرد طبیعی بدن و روند رشد تاثیر می‌گذارد. سیگار کشیدن جریان خون و مواد مغذی در بدن را کاهش می‌دهد و رشد را متوقف می‌کند.

 

3 از نور آفتاب لذت ببرید:

نور خورشید بهترین منبع برای دریافت ویتامین D است. این ویتامین نقش کلیدی در سلامت کلی بدن همچون افزایش قد دارد. زمانی که بدن شما ویتامین D کافی ندارد، ممکن است استخوان‌های ضعیف تری داشته باشید.

برای اینکه مطمئن شوید نور خورشید به اندازه کافی به بدن شما می‌رسد، ۲۰ الی ۳۰ دقیقه در روز از نور خورشید استفاده کنید. علاوه بر نور خورشید شما می‌توانید ویتامین D را از شیر، پنیر، تخم مرغ، ماهی چرب و غذاهای غنی شده به دست بیاورید.

 

4 آب زیادی بنوشید:

سعی کنید تا جایی که می‌توانید آب زیادی در روز بنوشید. آب می‌تواند سموم اضافی را از بدن دفع کند و هضم را بهبود ببخشد. همچنین مصرف آب به متابولیسم بدن کمک می‌کند. برای اینکه سلامت بهتری داشته باشید، حداقل ۸ گیلاس آب در روز بنوشید. در کنار مصرف آب، خوردن میوه‌ها و سبزیجات حاوی آب همچون بادرنگ و تربوز را فراموش نکنید.

 

5 استرس نداشته باشید:

استرس، علت اصلی بسیاری از بیماری ها است و همچنین تاثیر منفی بر رشد ما با دخالت در کار سیستم غدد درون ریز دارد.

 

6 موقعیت بدنی مناسبی داشته باشید:

 نشستن یا ایستادن صحیح می‌تواند نقش بسیار مهمی در توسعه و افزایش قد داشته باشد. یک موقعیت بدنی مناسب باید به گونه‌ای باشد که در آن سر و گردن شما بدون خم شدن در یک ردیف قرار گرفته باشند. این نوع نشستن به ستون فقرات شما کمک می‌کند و ماهیچه‌ها را شل خواهد کرد.

از سوی دیگر، موقعیت بد بدنی می‌تواند به ستون فقرات آسیب وارد کند و از رشد قدی فرد بکاهد.بنابراین مطمئن شوید که به هنگام نشستن یا کار کردن به صورت مستقیم و راست می‌نشینید.

 

7 از مکمل ها و یا استروئید ها استفاده نکنید:

این یک افسانه است که مکمل ها یا استروئیدها رشد قد را در زمان کمتری انجام می دهند. مطمئن نیستیم که آن ها این کار را بکنند، اما مطمئنم که آن ها برای شما تاثیرات جانبی زیادی خواهند داشت و مصرف منظم آن می تواند برای رژیم کلی شما بسیار خطرناک باشد.

 

8 رژیم غذایی متعادل داشته باشید:

 

مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که کمبود مواد مغذی یکی از عوامل اصلی در کوتاهی قد است. برای اینکه مواد مغذی بیشتری وارد بدن کنید باید از یک رژیم غذایی متعادل پیروی نمایید. موادی همچون روی، منگنز، ویتامین C ، پروتئین، پتاسیم، کلسیم و فسفر می‌تواند باعث تحریک رشد استخوان‌ها شود.

 

9 در تمرینات ورزشی شرکت کنید:

ورزش می‌تواند انتشار هورمون‌های تحریک کننده رشد را بیشتر کند. برای اینکه قد بلندتری داشته باشید باید به طور منظم ورزش کنید و در فعالیت‌های ورزشی شرکت نمایید.

یکی از بهترین تمرینات برای افزایش قد تناب بازی است. حداقل سی دقیقه در روز تناب بزنید. بارفیکس با استفاده از میله افقی نیز می‌تواند برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد موثر باشد.میله را بگیرید و بالا بروید. به مدت ۱۰ ثانیه در همین حالت بمانید و سپس آن را تکرار کنید.

همچنین بازی‌هایی همچون تنیس و بسکتبال می‌تواند موثر باشد. اینکار به رشد قد کمک می‌کند. بهتر است در فعالیت‌های بیرون از منزل همچون بایسکل سواری و شنا نیز شرکت کنید.

 

10 شیر بنوشید:

شیر منبع غنی از کلسیم است که برای رشد استخوان‌ها ضروری است. کلسیم نقش موثری در افزایش قد بازی می‌کند. علاوه بر کلسیم، شیر حاوی ویتامین A و پروتین است که برای سلامت کلی بدن ضروری می‌باشد.

برای اینکه بتوانید قد خود را بلندتر کنید بهتر است حداقل دو الی سه گیلاس شیر به صورت روزانه بنوشید. علاوه بر این، مصرف لبنیات همچون پنیر، پنیر کلبه، ماست و قیماق می‌تواند بر روی افزایش قد موثر باشد.

 

 

تمرینات نخصصی رشدینو:

پکیج افزایش قد رشدینو نیز شامل تمریناتی تخصصی و کاربردی برای افزایش قد میباشد. این پکیج بدون دارو بوده و هیچ گونه عوارضی نیز به همراه ندارد. تاثییر این روش افزایش 5 الا 10 سانتی قد میباشد.

به طور خلاصه میتوان گفت این روش با ضخیم تر کردن دیسک های میان مهره ای و تاثیر و تحریک بر روی غضروفهای میان استخوانهای تمام نقاط بدن باعث افزایش قد می شود.

 توضیحات بیشتر این محصول را در این صفحه بخوانید. کلیک کنید+


نظر خود را با ما درمیان بگذارید

اختیاری
نظرات کاربران